czwartek, 1 września 2016

Pozycjonowanie long tail

pozycjonowanie długi ogon, co to jest long tail, strategia długiego ogona


Co to jest long tail i jak wygląda strategia długiego ogona.

Pozycjonowanie long tail, czyli tak zwane pozycjonowanie na długi ogon to przeciwność pozycjonowania na popularne frazy, tzw. short tail. O short tail słów kilka napiszą następnym razem, dziś swoją uwagę skupimy na long tail. Jak pozycjonować long tail by było ono skuteczne dla wyników wyszukiwania naszej strony?

Celem pozycjonowania na długi ogon jest pozyskanie ruchu z mniej popularnych fraz wpisywanych w wyszukiwarkę internetową. W istocie z pozoru mały ruch na pojedyncze frazy przy pozycjonowaniu dużej liczby fraz stanie się potężnym źródłem odwiedzin dla strony www.

Jak wybrać słowa kluczowe do pozycjonowania? Long tail przykłady:

Pozycjonowanie na najpopularniejsze i krótkie frazy jak sklep rowerowy „sklep sportowy” jest trudnym zadaniem, dlatego znacznie uprościmy sobie zadanie jeśli sprecyzujemy frazę do „sklep sportowy Bydgoszcz”. Poniżej kilka przykładów:

poczta kwiatowa -> tania poczta kwiatowa -> tania poczta kwiatowa online
agencja interaktywna -> agencja interaktywna Opole -> agencja interaktywna Opole praca
ukryty link -> ukrywanie linku pod tekstem -> jak ukryć link pod tekstem

Jak pozycjonować long tail?

jak pozycjonować long tailW pozycjonowaniu na długi ogon niezwykle istotnym elementem jest treść naszej strony i wzorowo dobrane słowa kluczowe. Więc istotne tu będzie regularne pisanie wartościowych merytorycznie artykułów na stronę i jednocześnie subtelnie wplecione słowa kluczowe. Zła jakość i nadmierne wypychanie tekstu słowami kluczowymi nie wróży dobrej przyszłości dla witryny. Jeśli nie posiadasz lekkiego pióra warto rozważyć zlecenie napisania tekstów profesjonalnemu copywriterowi.

W long tail mniej istotne jest zaplecze prowadzące do strony, które w przypadku pozycjonowania na krótkie, popularne frazy jest elementem najważniejszym.

jokerseo.pl

Autor & Redaktor

Tworzenie stron internetowych, optymalizacja dla wyszukiwarek internetowych, marketing internetowy, branding, content marketing, copywriting.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

 
biz.